Kožní stacionář

kozni-frydek-mistek-04Kožní denní stacionář je určen k léčbě nemocných, jejichž choroba nereaguje dostatečně na léčbu na běžné kožní ambulanci.
 
Přináší nesporné úspěchy u nejzávažnějších dermatoz jako je lupenka, těžký, většinou chronický ekzem, jizvicí formy akne, ale také léčebně nesnadno ovlivnitelné nemoci jako chronická kopřivka, lichen ruber planus a mnoho dalších včetně zákeřného a nesnadno léčitelného nádorového kožního onemocnění – mycosis fungoides.
 
První stacionáře se začaly u nás objevovat po roce 1990, zpočátku při kožních odděleních velkých, nejčastěji fakultních, nemocnic, posléze jako čistě ambulantní zařízení, které je schopno ve většině případů nahradit léčbu při pobytu v nemocnici.
 
Pro pacienty jde o komfortní způsob léčby, který je nevytrhává z domácího ani pracovního prostředí, je plně hrazen zdravotními pojišťovnami a /podobně jako rehabilitace/ osvobozen od regulačních poplatků.
 
Pro zdravotní pojišťovny pak významně levnější variantu léčby nežli je hospitalizace.
 
Jejich léčebný přínos v zevním ošetření nebyl doposud překonán.
 
V našem stacionáři poskytujeme odborné ZEVNÍ OŠETŘENÍ kůže /fotosenzibilizace chorobných ložisek, ochrana jejich okolí a pigmentových nevů, aplikace vysoce koncentrovaných léčiv na chorobné leze, hloubková hydratace kůže, aj/
 
kozni-frydek-mistek-05kozni-frydek-mistek-03LÉČEBNÉ KOUPELE s přísadami pozitivně ovlivňujícími kožní nemoci /hypermangan, síra, ichtamol, mořská sůl, léčebné oleje, aj/
 
FOTOTERAPII: zaujímá hlavní místo v léčebném komplexu .
 
pomocí speciálních zářičů k celkovému nebo místnímu ošetření nemocné pokožky navozujeme kaskádu léčebných procesů přímo v kůži podobně,jako je tomu např. při pobytu u moře a chorobná ložiska se začínají hojit.
 
Náš stacionář je vybaven celotělovými přístroji UVA, UVA PUR, UVB, UVB 311 a SUP a lokálními zařičí k ošetření dlaní, plosek, pokožky hlavy a nehtů, typy UVA a UVB.
 
Jde o lékařské, bezpečné a moderní přístroje, které vyzařují vybrané vlnové délky UV záření s prokazatelnými léčivými účinky na dermatozy.
 
Vlnovou délku volíme dle typu a stadia onemocnění, lze je využít i k desensibilizaci při přecitlivělosti na sluneční záření.
 
Každé z výše uvedených ošetření má pozitivní účinek na kožní nemoci i samostatně, pokud je ovšem použijeme v komplexu, léčebný účinek se znásobí.
 
Nejefektivnější je tedy fotosensibilizace chorobných ložisek s ochranou okolí a pigmentových nevů, léčebná koupel, fototerapie a celková hydratace pokožky na závěr.
 
O pacienty se zde starají a ošetřují je proškolené a příjemné zdravotní setřičky.